Városlista
2025. március 23, vasárnap - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2018. Január 05. 15:07, péntek | Sport
Forrás: mti

Négy magyar versenyzővel rajtol szombaton a 40. Dakar-rali

Az autósok mezőnyében a Szalay Balázs, Bunkoczi László, a motorosok között Dési János és Horváth Lajos képviseli a magyar színeket a perui Limából szombaton elrajtoló Dakar-ralin, amely a 40. lesz a viadal történetében.

Szalay a 367-es rajtszámú Opel Crossland X versenyautóval a magyar rekordnak számító 13. alkalommal indul el a három dél-amerikai országon, Perun, Argentínán és Bolívián áthaladó, összesen 9000 kilométeres versenynek, amely 14 szakasz után január 20-án az argentínai Córdobában ér véget. Szalay nyolcadik alkalommal áll rajthoz Bunkoczival közösen a Dakaron.

Dési János pályafutása hatodik Dakar-raliján vesz részt a 69-es rajtszámú KTM-mel, míg Horváth Lajos a 139-es rajtszámú KTM-mel másodszor vág neki a világ legnehezebb tereprali-versenyeként számot tartott viadalnak. A motorosok mezőnyében a szerbiai magyar Saghmeister Gábor is ott lesz, ő szintén KTM-mel versenyez, s az idei lesz pályafutása 10. Dakarja.

A gyorsasági szakaszok hossza 4500 kilométer, ebből az első öt etapot Peruban kell teljesítenie a mezőnynek, majd következik három bolíviai szakasz, ezután pedig hat argentínai gyorsaságin keresztül érnek majd be a versenyzők a Córdobában kialakított célba.

A versenyen ismét lesznek sivatagi szakaszok, de a helyszíni adottságokat kihasználva komoly magaslatokat is megjárnak - 4000 méter fölött is jelöltek ki szakaszokat -, a szünnapot pedig Bolíviában, 3500 méter fölött tartják meg január 12-én.

A jubileumi, 40. Dakar-ralin 337 járművel - 190 motorkerékpár és quad, 105 autó, 42 kamion - 54 ország 525 versenyzője vesz részt.

Fotó: dakar.hu

Címkék: dakar, rally, tereprali

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:18, vasárnap | Sport

Magyar-török - Rossi: a futball az egyensúlyról szól

Szerinte fontos lesz, hogy megtalálja a magyar labdarúgó-válogatott az egyensúlyt támadás és védekezés között a törökök elleni Nemzetek Ligája osztályozó vasárnapi visszavágóján, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát.

2025. Március 21. 07:27, péntek | Sport

Török-magyar - Rossi: nem panaszkodhatok a játékosok teljesítményére

Marco Rossi szövetségi kapitány a törökök vendégeként elszenvedett 3-1-es vereség ellenére úgy vélte, a magyar labdarúgó-válogatott játékosainak teljesítményére nem panaszkodhat.

2025. Március 20. 07:53, csütörtök | Sport

Török-magyar - Sallai és Dárdai Bence sem játszhat

A magyar labdarúgó-válogatottnak sérülés miatt Sallai Rolandot és Dárdai Bencét is nélkülöznie kell csütörtökön Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozóján, melyen az élvonalbeli tagság lesz a tét.

2025. Március 18. 07:42, kedd | Sport

Gulácsi: fontos az ezredik meccs, de fontosabb a párharc kimenetele

Fontos, hogy történetének 1000. mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érjen el, de még fontosabb, hogy a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozót sikerrel vegye