Hírek
2017. Április 16. 09:43, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Néhány éven belül normalizálódhat az EU és Törökország kapcsolata
A Törökország és az Európai Unió közötti kapcsolat néhány éven belüli normalizálódására számít Hóvári János volt ankarai magyar nagykövet, aki szerint Törökországnak nagyobb szüksége van az unióra, mint fordítva.
A szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában elmondta, hogy Recep Tayyip Erdogan török elnök célját, vagyis a kormányzati berendezkedés megváltoztatását legalább 20-25 millió török elutasítja, így az elnöki rendszer bevezetésének nagyon komoly ellenzéke lesz.
A vasárnapi népszavazáson ezért legfeljebb csak pürroszi győzelmet arathatnak majd az igenek - fogalmazott Hóvári János, aki szerint a következő egy-két évben még "folytatódhat az ajtócsapkodás" Törökország és az Európai Unió között, de azt követően valószínűsíthetően mindkét fél lehiggad majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.

