Hírek
2012. Február 08. 11:00, szerda |
Helyi
Forrás: saját
Nem kerül semmibe, de .....
Magyarországon 10 adózóból nagyjából 4 él azzal a lehetőséggel, hogy a befizetett adó 1 százalékát non-profit szervezeteknek ajánlja fel.
Hogy miért van ez így, arról sokan sokféleképpen vélekednek, de legtöbben mégis arra fogják, hogy nincs idő még ezzel is foglalkozni, vagy egyszerűen nincs szociális érzékenységük az adófizetőknek.
Pedig még ha picike is a befizetett adó 1 százaléka, fontos lenne, hogy felajánljuk olyan alapítványoknak, egyesületeknek, egyházaknak, akiket közel érzünk magunkhoz, vagy elismerjük tevékenységüket.
Nagyon sokat segíthet a bajba jutottakon, betegeken, állatokon, egyházakon az a kicsi összeg is, hiszen sok kicsi sokra megy! S nekünk nem kerül semmibe, csupán egy tollvonásba!
Az egyházakra is gondoljunk, hiszen adóbevalláskor az adónk második 1 százalékát nekik adhatjuk, amivel nagyban hozzájárulunk működésükhöz, fennmaradásukhoz.
Sok esetben a könyvelők, bérszámfejtők is elfelejtenek szólni, hogy a munkavállaló gondolkozzon el, kinek is adná szívesen adója 1 százalékát. Jusson eszükbe nekik is, nekünk is!
Fontos tudni, hogy az adó 1 százaléka 2012-ben olyan civil szervezetek részére ajánlható fel, akik minimum két éve működnek, tehát 2010. január elseje előtt alakultak. Minden felajánlónak lehetősége van utánanézni, hogy mire használta a szervezet a befolyó összeget. Ez publikus információ, amit közölnek is vagy honlapjukon, vagy a médiában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 19. 07:34, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója
A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.
2025. December 19. 07:33, péntek | Életmód
Huszonötezer csomag adomány jut el a rászorulókhoz az Adni Öröm! adománygyűjtő akció eredményeként
Lezárult a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! adománygyűjtő akciója, amelynek köszönhetően huszonötezer csomag adomány jut el rászoruló emberekhez -

