Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2018. Május 31. 19:16, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Neves művészek is fellépnek a Virtuózok döntőjében

Neves művészek is fellépnek a Virtuózok döntőjében

Péntek este láthatják a Duna Televízió és az M5 kulturális csatorna nézői a Virtuózok döntőjét, a közmédia klasszikus zenei tehetségkutató műsorában ezúttal három sztárfellépő produkciója is szerepel

- tájékozatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóirodája az MTI-t csütörtökön.

A pénteken 19 óra 30 perckor kezdődő élő műsorban Perényi Miklós Kossuth-, Liszt- és Prima Primissima-díjas gordonkaművész, korunk egyik legnagyobb csellistája Édouard Lalo csellóversenyének harmadik tételét adja elő.

A műsorban fellép még Andreas Ottensamer világhírű osztrák-magyar klarinétművész, a Berlini Filharmonikusok szóló klarinétosa is, aki a Virtuózok színpadán Mozart klarinétversenyének 2. tételét játssza el.

Látható lesz Szentpáli Roland és Lukács Gergely kettőse is. Szentpáli Roland a Luzerni Zeneakadémia professzora, a Nemzeti Filharmonikusok tubaművésze, hét nemzetközi rézfúvós verseny győztese, aki már túl van a negyvenedik lemezén is. Ezúttal egy visszatérő versenyzővel, Lukács Gergővel láthat tőle rendhagyó előadást a közönség.

"Egy Vivaldi kettős versenyt játszunk Lukács Gergellyel. A darab érdekessége, hogy hegedűre írt, de mi tubán adjuk elő. Ezzel is szeretnénk bizonyítani, hogy a tuba nem csak egy basszushangszer, hanem lehet rajta virtuóz módon szólózni is" - idézik Szentpáli Roland szavait.

A pénteki adásban a Virtuózok indulói számára már a finálé a cél, ahova korcsoportonként csak egy versenyző juthat be. A Kicsik korcsoportjából Abouzahra Mariam (hegedű), Balázs-Piri Soma (zongora) és Gertler Teo (hegedű), a Tinik közül Beke Márk (harsona), Bencze Máté (szaxofon) és Urbán Benjámin (zongora), a Nagyok közül pedig Fekete Tamás (zongora), Hart Gábor (gitár) és Ninh Duc Hoang Long (magánének) lép újra színpadra.

A zsűri tagja idén is Miklósa Erika Kossuth- és Liszt-díjas operaénekes; Batta András Erkel Ferenc-díjas és Széchenyi-díjas zenetörténész, egyetemi tanár; Kesselyák Gergely Liszt Ferenc-díjas karmester, Érdemes Művész, a Magyar Állami Operaház tagja; Balázs János Liszt- és Junior Prima-díjas zongoraművész, Érdemes Művész és Várdai István Liszt-díjas csellóművész.

A Virtuózok negyedik évadának műsorvezetője Morvai Noémi és Bősze Ádám.

Az adás után, 21 óra 20 perctől az M5 kulturális csatornán a fináléba jutó versenyzőkkel és felkészítő tanáraikkal készített beszélgetések láthatók a Virtuózok személyesen című műsorban, amelynek műsorvezetője Béli Ádám.

Szombaton 9 óra 30 perctől a Bartók Rádióban lesz hallható a Continuo - Kísérjük a Virtuózokat! című műsor Bolla Milán műsorvezetésével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen

A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.