Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2020. Szeptember 05. 17:08, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nyáron 25-30 százalékkal esett vissza az autópiac forgalma

Nyáron 25-30 százalékkal esett vissza az autópiac forgalma

A nyári hónapok alatt 25-30 százalékkal esett vissza az autópiac forgalma a koronavírus-járvány miatt az előző év azonos időszakával összehasonlítva

- mondta Gablini Gábor, a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének (GÉMOSZ) elnöke szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az elnök szerint a magyar autópiac még mindig jobb helyzetben van, mint a nagyobb nyugat-európai országoké, hiszen ezekben 50 százalékos vagy még ennél is nagyobb visszaesést mértek a nyáron.

Ennek az állhat a hátterében, hogy a tavaszi járványhullám jobban elhúzódott például Spanyolországban vagy Franciaországban, mint Magyarországon. "Tehát mi egy nagyon szerencsés helyzetben voltunk, vagyunk, nem beszélve arról, hogy a kormányzat lehetővé tette - a mi kérésünkre -, hogy a szervizek nyitva maradhassanak" - fogalmazott Gablini Gábor.

Hozzátette, az autószalonok és a szervizek a járványügyi protokoll maximális betartásával üzemelnek.

Címkék: autó, autópiac

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.