Városlista
2025. március 26, szerda - Emánuel

Hírek

2011. Július 14. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nyolcszázezren a feketelistán

Az idén is nőtt a fizetni nem vagy csak késve tudó adósok száma: a Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) június végén 806 ezer élő mulasztásos esetet tartott nyilván – ez 124 ezer fővel több, mint egy évvel korábban.

A tavalyihoz képest 18 százalékos emelkedést mutat a feketelistás adósok száma; utóbbiak közé főként azok kerülnek, aki több mint 90 napon át elmulasztották legalább a minimálbér (2011-ben 78.000 forint) összegét kitevő kölcsönösszeg kifizetését. Kevesebben kerülnek a listára azért, mert hamis okmányokat, adatokat próbálnak bevetni, illetve bankkártyás csalást követnek el. Az adósok száma ugyanakkor idén már lassuló ütemben növekszik – derül ki a KHR nyilvántartásából. A rendszer idén összesen 871 ezer mulasztásos adóst tart nyilván – az élő és lezárt eseteket is beleértve; ez 2 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor. A feketelista ugyanakkor ennél jóval nagyobb lenne, ha a KHR-t üzemeltető BISZ Zrt. - egy törvényi változás miatt – nem törölt volna közel 232 ezer hiteltartozási esetet a listáról, olvasható a hirado.hu-n.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: lista

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 25. 07:40, kedd | Belföld

Átadták a Semmelweis Egyetem felújított teljesítményélettani laborját

Átadták a felújított teljesítményélettani labort a Semmelweis Egyetem (SE) Rehabilitációs Klinikáján hétfőn Budapesten.

2025. Március 25. 07:39, kedd | Belföld

100-120 ezren válthatnak biztosítót a lakásbiztosítási kampány utolsó hetében

A lakásbiztosítási kampány utolsó hetében várhatóan 100-120 ezren váltanak biztosítót és ugyanennyien cserélhetik kedvezőbb feltételekre meglévő szerződésüket az Insura.hu biztosításközvetítő

2025. Március 25. 07:37, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban

Új korszak kezdődött az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatban, amelyet innentől kezdve a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös előnyökre törekvés határoz meg

2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.