Városlista
2025. január 26, vasárnap - Vanda

Hírek

2024. December 05. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

A béke esélyét most kell megragadni, és ehhez a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükség van

- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon közzétett videójában, miután szerdán audiencián fogadta Ferenc pápa a Vatikánban.

"Azért jöttem a Szentatyához, mert a béke esélyét most kell megragadnunk"
- mondta a videóban Orbán Viktor, hozzátéve, hogy a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükségük lesz.

Hangsúlyozta, az ukrajnai háború kezdete óta ketten hittek a békében: a Vatikán és Magyarország. A béke most kézzelfogható közelségbe került - tette hozzá.

Kiemelte: miközben a világ karácsonyra készül, több európai vezető a háború folytatása, intenzitásának növelése mellett érvel. Ezt a magyar kormányfő veszélyesnek nevezte, arra figyelmeztetve: veszélyes heteket élünk, amikor a háború továbbterjedhet.

"Közösen kell visszatartanunk a világ vezetőit a visszafordíthatatlan döntésektől, mielőbbi tűzszünetre van szükség, hogy megragadhassuk a béke esélyét"
- jelentette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak el kell utasítania az uniós migrációs paktumot, mert az halálos fenyegetés

Hozzátette: az uniós migrációs paktum - amelyet az ellenzéki pártok támogatnak -, terrorfenyegetést is jelent, annak a kockázatát hozza el.

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - jelentette be közösségi oldalán Tóth-Szántai József, a vármegyeszékhely polgármestere.

2025. Január 24. 07:39, péntek | Belföld

Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki

A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává