Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

Orbán Viktor a videójában emlékeztetett, a magyar parlament kedden tárgyalta Európa legnagyobb adócsökkentési programját, amelyet - mint fogalmazott - "itt, Magyarországon hajtunk végre".

"Bevezetjük a háromgyerekes és a kétgyerekes édesanyák élethosszig tartó személyijövedelemadó-mentességét"
- tette hozzá.

A miniszterelnök elmondta azt is, hogy kedden a kormány kabinetülést tartott, amelyen áttekintették, hogy az időközben kirobbant vámháború, milyen hatással lehet a tervekre.

"Magyarország minden eshetőségre felkészült, nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról" - emelte ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor kijelentette, "az édesanyák szja-kedvezményeit bevezetjük, Európa legnagyobb adócsökkentését pedig végre fogjuk hajtani, mert Magyarország meg tudja csinálni".

Címkék: orbán, vámháború

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz