Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2024. December 19. 08:02, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor szerint hatalmas sikerekkel záruló félév volt az elnökség

Orbán Viktor szerint hatalmas sikerekkel záruló félév volt az elnökség

Hatalmas sikerrel záruló félévnek minősítette Magyarország európai uniós elnökségét Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Brüsszelben.

A kormányfő az Európai Unió és a nyugat-balkáni országok csúcstalálkozóján adott sajtónyilatkozatában elmondta, rá kell ütni a pecsétet az elmúlt fél évben végzett munkára.

Mint mondta, minden nyugat-balkáni ország előrement, van, aki hétmérföldes csizmával lépett előre.

"Nincs olyan ország, amelyik ne élvezte volna a munkánk előnyét, és ha ideszámítom a schengeni térséget is, akkor pedig ez egy hatalmas sikerekkel záruló félév"
- szögezte le Orbán Viktor, hozzátéve: most csak annyi kell, hogy ráüssük a pecsétet, és azt mondjuk, hogy jó mulatság, férfimunka volt.

A miniszterelnök a magyar gazdaság állapotával kapcsolatban azt mondta, 2010-hez mérjük magunkat.

Mint mondta,

mindig a 2010 előtti teljesítményt vetik össze a mostanival, "és azt látjuk, hogy ez egy egész más, sokkal modernebb ország lett, és ennek örülünk".
A kérdésre, hogy szerinte rendben van-e a gazdaság, azt felelte, hogy az "sosincs rendben, a gazdaság egy olyan bicikli, amit mindig tekerni kell, másképp eldől".

Az ukrán gázvezetékkel kapcsolatos kérdésre, illetve arra, mit tervez a magyar kormány, a miniszterelnök azt mondta, dolgoznak rajta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet