Hírek
2017. December 02. 18:41, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Országossá teszik az anyák háza rendszerét
Országossá teszik az anyák háza rendszerét, amelynek az a lényege, hogy minél komplexebb támogatást adjon a beteg gyermekük mellett lévő szülőknek
- mondta el az M1 aktuális csatornán a budapesti Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.
Velkey György közölte: náluk két év alatt kétszáznál több szülőt segítettek hozzá, hogy beteg gyermekével maradhasson a kórházban, hangsúlyozva, hogy a sok esetben az ország távoli részén, nehéz anyagi körülmények között élő családokat segítettek ezzel.
Pályázat révén a karcagi és a kisvárdai kórházat öt-ötmillió forinttal támogatják a rendszer bevezetésében, valamint átadják az ehhez kapcsolódó szaktudást is - ismertette a főigazgató. Az is céljuk, hogy komplex szociális támogatást nyújtva segítsenek megtalálni az összes szóba jöhető támogatást az érintetteknek - tette hozzá.
Fotó: anyakhaza.hu

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld
Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

