Hírek
2018. Január 17. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte számos programmal készülnek a családok évében
A családok évében országszerte számos program várja a családokat, érdeklődőket - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán reggel.
Novák Katalin közlése szerint a programokról a csaladokeve.hu oldalon lehet tájékozódni.
Most szombaton a Városligeti Műjégpályán tartanak rendezvényt - említett példát.
Az államtitkár a műsorban azt hangsúlyozta, hogy Magyarországon reneszánszát éli a házasság intézménye. Ugyanis, míg 2002 és 2010 között 23 százalékkal csökkent a házasságkötések száma, 2010 és 2016 között 46 százalékkal nőtt.
Novák Katalin a múlt évi adatokat is bíztatónak nevezte. Szerinte azok részben az értékek változásának, egyfajta "normalizálódásnak" köszönhetőek, de közrejátszhat az anyagi támogatás is. Ezek közül az államtitkár kiemelte a családi adókedvezményt és a házassági adókedvezményt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

