Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2017. Február 13. 07:48, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Öt balesetben öten haltak meg a hétvégén

Öt balesetben öten haltak meg a hétvégén

Öt balesetben öten haltak meg a hétvégén az ország közútjain - közölte a rendőrség hétfő reggel internetes oldalán.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közleménye szerint az elmúlt 72 órában a rendőrök 97 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, öt közlekedési balesetben öt személy életét vesztette, 19 súlyos és 73 könnyű sérüléssel végződött.

A rendőrök 621 embert fogtak el, közülük 125-öt körözés alapján, 415-öt pedig bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 620 embert állítottak elő, köztük 254-et bűncselekmény elkövetésének gyanúja, 53-at pedig ittas vezetés miatt. Biztonsági intézkedésre 408 esetben volt szükség, ezen belül a hideg időjárás miatt közterületen 6 esetben intézkedtek a rendőrök - olvasható a police.hu oldalon.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.