Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2015. December 16. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően

Mintegy ötezer új lakást jelenthet évente az új lakóingatlanok forgalmi adójának csökkentése - mondta Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára az M1 csatornán kedden.

Tuzson Bence szavai szerint, ha az intézkedés következtében ötezer új lakás épül évente az országban, 5-10 ezer új munkahely jöhet létre, 100-120 milliárd forinttal bővülhet a gazdaság.

Arra a kérdésre, hogy az intézkedés segítheti-e a gazdaság kifehéredését is, az államtitkár úgy válaszolt: természetesen, ha a magyar családok olcsóbban juthatnak lakáshoz. "Öt százalékért már nem érdemes áfát csalni" - tette hozzá.

Az Országgyűlés kedden a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra csökkentette az új építésű lakóingatlanok forgalmi adóját a 2016-2019 közötti négy évre. A csökkentett áfakulcs a jövő év első napjától olyan lakásokra vonatkozik, amelyek hasznos alapterülete nem haladja meg a 150 négyzetmétert, továbbá olyan családi házakra is, amelyek hasznos alapterülete legfeljebb 300 négyzetméter. Az áfaszabályok értelmében újnak tekinthetők azok a már elkészült ingatlanok is, amelyek használatbavétele még nem történt meg, vagy a használatbavétel és az értékesítés között még nem telt el két év.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.