2024. augusztus 7, szerda - Ibolya

2024. Augusztus 07. 08:02, szerda | Sport
Forrás: MTI

Párizs 2024 - Norvég siker, hatodik helyen zárt a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar válogatott a hatodik helyen zárta a párizsi olimpia női kézilabdatornáját, miután a kedd esti utolsó negyeddöntőben Norvégia legyőzte Brazíliát.

A magyar női kézilabda-válogatott nem jutott a legjobb négy közé a párizsi olimpián, miután a keddi negyeddöntőben hosszabbítás után 36-32-re kikapott a svéd csapattól Lille-ben.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a rendes játékidő utolsó percében vezetett, de a svédek öt másodperccel a vége előtt egyenlítettek. A ráadás első félidejében nem esett magyar gól, ezzel eldőlt a mérkőzés.

A magyarok a csoportmérkőzések során 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, 25-24-re nyertek Brazília ellen, 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, majd 27-24-re legyőzték a spanyolokat, így két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel a harmadik helyen kerültek be a negyeddöntőbe, ezért találkoztak a másik hatos második helyén zárt skandinávokkal.

Nyertek a norvégok

Az Európa-bajnok, vb-ezüstérmes norvég együttes győri kézilabdázói közül Veronica Kristiansen négy, Kari Brattset és a visszavonuló norvég Stine Oftedal két-két gólt lőtt. Az ETO-tól távozó hálóőr, Silje Solberg négy lövést védett.

Dél-amerikai csapattársuk, Bruna Almeida de Paula háromszor volt eredményes.