Városlista
2025. április 1, kedd - Hugó

Hírek

2013. Október 19. 23:07, szombat | Kék hírek
Forrás: pannonmedia | Zatkalik András

Rally-baleset Városlődön – hat embert tarolt le a versenyautó

Kordonokkal zárták le a baleset helyszínét.

Hatan sérültek meg abban a balesetben, amely szombat délután történt Városlőd belterületén. A településen és környékén rendezett rally-versenyen az egyik autó eddig tisztázatlan okokból a veszprémi utcában megcsúszott, nekicsapódott az útszegélynek, onnan a kocsma vendégei közé szállt, feldöntve asztalokat, székeket. A baleset során hatan megsérültek – a baleset egyik áldozatának életéért még mindig küzdenek az orvosok.

A sérülteket a mentők a veszprémi és az ajkai kórházakba szállították – tudtuk meg a veszprémi mentőállomás mentésirányítójától, Lattenstein Jánostól.

A helyszínen dolgozó stábunkat többször is megfenyegették, a forgatást és fotózást oly módon nehezítették, hogy egy-egy biztonsági ember folyamatosan a kamera elé állt. A verseny sajtósa hírzárlatra hivatkozva próbálta az egyre nagyobb körben kihúzott kordon mögé terelni munkatársainkat. Mindeközben hangos szóval figyelmeztették a nézőket, akik között szemtanúk is voltak, hogy ne szólaljanak meg. Tiltást kaptak a polgárőrök, szervezők is.

Elszállítják a hat ember sérülését okozó autó roncsát

A versenyen más baleset is volt: az egyik autó a templomhoz közeli kerítésnek ütközött, vezetője kórházba került.

A baleset miatt hosszú órákra lezárta a rendőrség a forgalmat a Veszprém felé vezető belterületi útszakaszokon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek

Tizenhárom év fegyházat kapott az élettársát halálra késelő sajószentpéteri férfi

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék nem jogerősen azt a férfit, aki 32 késszúrással végzett élettársával 2023 decemberében Sajószentpéteren

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek

Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén

Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén

2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek

Állon rúgta a beteghordót

A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.

2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek

Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.