Hírek
2023. November 28. 14:06, kedd | Belföld
Regények karácsonyra
Emberjogi jogászból történelmi regényíró…
László Boglárka mióta elhagyta az emberi jogvédelem világát, ahol munkáját a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetéssel is elismerték, azóta csak mesél… Szóban mint idegenvezető a vele külföldre utazó turistáknak, írásban pedig történelmi regényeivel az olvasóinak.
A bölcsészettudományi karon magyar-francia szakot végzett, majd a jogi egyetemen doktorátust szerzett László Boglárkának az évek során több nyelvet és kultúrát is volt szerencséje megismerni, így annyi történet gyűlt össze benne, hogy 2022-ben megjelent az első regénye, A Bánlaky-örökség, majd 2023-ban a második, Párizs, 1867 címmel. Mindkettő a Libri Kiadó gondozásában.
A Bánlaky-örökség izgalmas, több generáción átívelő család- és kortörténeti regény, ahol a 19. század végétől a 21. század beköszöntéig követhetjük végig egy magyar főúri család, valamint a körülöttük élők történetét. A regényt az izgalmas cselekményvezetés, a gazdag művelődés- és kultúrtörténeti tablók, valamint a gyönyörű természeti leírások teszik élvezetes olvasmánnyá.
A Párizs, 1867 sodró lendületű kortörténeti regény, ami III. Napóleon császár világkiállítástól hangos Párizsába repíti az olvasókat. A pazar díszletek mögött azonban a változó európai hatalmi egyensúly megteremtése érdekében diplomáciai tárgyalások, alkuk, politikai játszmák zajlanak. Az izgalmas regényben a francia történelem és a magyar-francia kulturális kapcsolatok kevésbé ismert epizódjai bukkannak fel.
További információk: https://www.facebook.com/drlaszlobogi; https://www.instagram.com/laszlobogibooks
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot