Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2013. Január 24. 08:21, csütörtök | Helyi
Forrás: police.hu

Rendőrségi hírek

Rendőrségi hírek

Vonaton próbálkozó külföldi fiatalok; Kihűléstől mentették meg a mosonmagyaróvári asszonyt; Gyorsított eljárás a fizetés nélkül tankolónak

Vonaton próbálkozó külföldi fiatalok

Az Euregio nemzetközi gyorsvonat utasait ellenőrizték 2013. január 22-én este a mosonmagyaróvári határrendészek az osztrák rendőrökkel közösen, a hegyeshalmi vasútállomáson.

Három koszóvói személyigazolvánnyal rendelkező férfit szállítottak le a szerelvényről, akik sem jogszerű magyarországi tartózkodásukat, sem továbbutazásuk feltételeit igazolni nem tudták. A huszonéves fiatalok Ausztriát jelölték meg úti célként, egyikükkel szemben, egy európai ország által kiadott körözés volt életben.

Még ugyanezen a napon, csak kora hajnalban, a hegyeshalmi vasútállomás munkatársa értette a mosonmagyaróvári határrendészeket, hogy az egyik tehervonaton egy pakisztáni férfit talált megbújva. A 25 éves külföldi humanitárius tartózkodási engedéllyel rendelkezett. Kiderült, hogy a debreceni befogadó állomásról szökött meg és Ausztriába tartott.

A négy külföldivel szemben, tiltott határátlépés kísérlete miatt indított szabálysértési eljárást a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság.

Kihűléstől mentették meg a mosonmagyaróvári asszonyt

Egy 49 éves nő kért segítséget a mosonmagyaróvári rendőröktől a minap, az éjszakai órákban.

A férjével összevitatkozó asszony otthonát elhagyva a vasútállomáson húzta meg magát addig, míg a járőrök a segítségére nem siettek. A biztos kihűlés elől a Barátság úti hajléktalan szállóra vitték.

Gyorsított eljárás a fizetés nélkül tankolónak

A lébényi autópálya alosztály munkatársait értesítette 2013. január 23-án, kora reggel az M1 autópálya egyik töltőállomásának kútkezelője arról, hogy egy gépjármű fizetés nélkül hajtott el a kútról.

A külföldi rendszámú jármű vezetője az M1 autópálya Moson pihenőjének benzinkútján tankolt, majd ezt követően fizetés nélkül távozott oly módon, hogy két kútkezelőt csaknem elütött.

Az autópályás rendőrök Hegyeshalomnál fogták el a 34 éves férfit, akit a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállítottak.

Ellene közúti veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt indult büntető eljárás.

Mivel a gyanúsított a tankolásért sem fizetett, ezért a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság őrizetbe vétele mellett, gyorsított eljárásra a Mosonmagyaróvári Bíróságra állította elő. A bíróság ellene negyvenezer forint pénzbírságot szabott ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.