Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2022. Július 15. 06:00, péntek | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Rengeteg fegyvert foglalt le a migránsoktól a szerb rendőrség

Rengeteg fegyvert foglalt le a migránsoktól a szerb rendőrség

Nagy mennyiségű fegyvert, lőszert és szúróeszközöket foglalt le a szerb rendőrség a migránsoktól a csütörtöki nagyszabású akciójának keretében több szerbiai városban, az illegális bevándorlókat elszállították

- közölte a belügyminisztérium. Aleksandar Vulin illetékes miniszter utasítására július 4-én állt fel a szerb belügyminisztérium keretein belül egy operatív csoport, amelynek a feladata a migránsok megakadályozása különböző bűncselekmények elkövetésében. A csoport munkájában a bűnügyi rendőrség, a rohamrendőrség, a terrorelhárítási egység, a határvédelem, a rendőrség belső ellenőrzési osztálya, a biztonsági és hírszerző ügynökség, valamint az érintett települések helyi parancsnokságainak illetékesei vesznek részt.

A belügyi közlemény szerint az operatív csoport csütörtökön a hajnali órákban csapott le, és számos bűncselekményre, valamint szabálysértésre fényt derített. Szabadkán, Zomborban, Nagykikindán és Belgrádban összesen 85 migránst fogtak el, közülük hatot azonnal letartóztattak, kettő ellen eljárás indult, mert a gyanú szerint bűncselekményt követett el, negyven ellen szabálysértési eljárás indult, további negyvenet pedig a Belgrádhoz közeli Padinska Skela befogadóközpontjába szállítottak.

A rendőrség három gépfegyvert, egy puskát, négy pisztolyt, 12 különböző kést, valamint macsétákat, bárdokat, bokszereket, illetve182 darab, különböző kaliberű töltényt foglalt le. Ezen felül a rendőrök kisebb mennyiségű marihuánát, pszichoaktív szereket tartalmazó tablettákat, 12 mobiltelefont, három hamis személyi igazolványt és három hamis útlevelet is lefoglaltak.

Az akciót követően a magyar határhoz közeli szabadkai erdőben Aleksandar Vulin belügyminiszter leszögezte: "Szerbia nem fogja megengedni, hogy létezzen egyetlen felfegyverzett csempészbanda sem az országban". Mint mondta: "Szerbia egy szervezett és humánus ország, de a törvényeket tiszteletben kell tartani".

"Egyetlen csempészbanda sem fogja megúszni, hogy felderítsék és felszámolják, a tagjait pedig a törvényekkel összhangban megbüntessék. Szerbiában senki nem hordhat fegyvert, és nem folytathat emberkereskedelmet. Szerbia nem fogja megengedni, hogy területén különféle, Ázsiából származó bűnözők tevékenykedjenek. Szerbia nem a migránsok parkolója, és nem fogja megengedni azt, hogy az életünket bármilyen módon veszélyeztessék azok a bűnözők, akik az emberek nyomorával kereskednek" - húzta alá a szerb belügyminiszter.

Szabadkán és a szerb-magyar határ közelében egyre több illegális bevándorló tartózkodik, és megnőtt az incidensek száma. A legnagyobb összecsapás két héttel ezelőtt történt, amikor migránsok két csoportja lőfegyverekkel támadt egymásra a határ melletti makkhetesi erdőben. A leszámolásnak több súlyos sérültje és egy halálos áldozata is volt.

Szerbiában a hivatalos adatok szerint körülbelül hatezer illegális bevándorló tartózkodik. Az Afrikából és a Közel-Keletről érkező migránsok célja nem a nyugat-balkáni ország, hanem az Európai Unió, főként Németország, ám a magyar határzár miatt sokan hosszabb időre Szerbiában rekednek.

Címkék: fegyver, migráns, szerbia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:16, vasárnap | Külföld

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba - jelentette be Sergio Alfieri, a Ferenc pápát kezelő orvoscsoport vezetője a Gemelli-klinikán szombat este.

2025. Március 21. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával

Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

2025. Március 21. 07:26, péntek | Külföld

Növeli az EU a pénzügyi és katonai támogatást Ukrajna számára

Az Európai Unió és tagállamok pénzügyi és katonai támogatása Ukrajna számára növekedni fog az év folyamán a háború mihamarabbi befejezése érdekében, és előmozdítják az ország uniós integrációját

2025. Március 20. 07:59, csütörtök | Külföld

Izrael harckocsikkal bevonult a Gázai övezet középső részébe

Izrael harckocsikkal elfoglalta a Gázai övezet középső részét keresztben átszelő, úgynevezett Necarim-folyosót – jelentette szerdán az izraeli katonai rádió.