Hírek
2018. Május 28. 12:28, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Skócia nem akarja elhagyni az EU egységes belső piacát és a vámuniót
Skócia nem akarja elhagyni az Európai Unió egységes belső piacát és a vámuniót az Egyesült Királyság tervezett kilépését követően - szögezte le Nicola Sturgeon skót miniszterelnök hétfőn Brüsszelben.
A kormányfő arról számolt be a Politico hírportál hétfői rendezvényén, hogy délelőtt találkozott Michel Barnier uniós Brexit-ügyi főtárgyalóval, és közölte vele, hogy Skócia meg akarja őrizni belső piaci és vámunióbeli tagságát.
Sturgeon emellett aggályait fejezte ki egy olyan jövőbeli kiválási egyezmény ellen, amely versenyelőnyökhöz juttatná Észak-Írországot az Egyesült Királyság többi tagjával szemben.
Az Európai Bizottság friss tervezete értelmében Észak-Írország továbbra is részese lenne a vámuniónak, és a belső piaci szabályozás is érvényes maradna rá addig, amíg a későbbiekben esetleg nem találnak más megoldást az Ír-szigeten belüli határellenőrzés visszaállításának elkerülésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 28. 07:58, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: komolyan kell venni a Grönlandra vonatkozó amerikai igényt
Az Egyesült Államok régóta tervezi Grönland annektálását, az erre vonatkozó igényt komolyan kell venni - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Murmanszkban, egy a sarkvidék jövőjéről tartott fórum plenáris ülésén.
2025. Március 26. 07:42, szerda | Külföld
Fehér Ház: az amerikai-orosz és amerikai-ukrán tárgyalásokon sikerült megállapodni a fekete-tengeri hajózás biztonságáról
2025. Március 23. 09:16, vasárnap | Külföld
Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba
Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba - jelentette be Sergio Alfieri, a Ferenc pápát kezelő orvoscsoport vezetője a Gemelli-klinikán szombat este.
2025. Március 21. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával
Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.