Hírek
2016. Október 09. 17:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szakértő: még több magyar SIM-kártyát használhatnak fel terroristák
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint a Magyarországon vásárolt SIM-kártyák közül még az eddiginél többet is felhasználhatnak terroristák vagy bűnözők.
Georg Spöttle az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában azt mondta, a kártyák lehet, hogy külföldön vannak, akár az Iszlám Állam birtokában, ezért ha van rá mód, le kellene tiltani azokat.
Hozzátette: Magyarországon szigorítani szükséges a SIM-kártyák vásárlásának szabályait.
A Terrorelhárítási Központ szombaton azt közölte az MTI-vel, hogy összesen nyolc, a párizsi és brüsszeli merénylőkhöz köthető hívószámot azonosított be, amelyek közül hatot aktiváltak annak a hajléktalan férfinak a nevére, akinek nagyszámú magyar mobiltelefon-előfizetése volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

