Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2011. December 28. 15:25, szerda | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Szalayék bekerülnének a legjobb tíz közé

Szalayék bekerülnének a legjobb tíz közé

A Szalay Balázs, Bunkoczi László és a Sebestyén Sándor, Bogdán József páros is részt vesz az idei Dakar-ralin.

„Ha minden a terveink szerint alakul, akár a legjobb tíz közé is bekerülhetünk – idézi Szalay szavait a közlemény, amelyet csapata juttatott el az MTI-hez. – Az számunkra már győzelemmel érne fel, de persze ebben a megbízható, gyors autózás mellett a szerencsének is szerepe lenne. Az autónk sokat fejlődött az elmúlt két év során, megbízható, kinőtte a gyerekbetegségeit, javult a vezethetősége, és gyorsabb is lett. Talán nem hangzik szerénytelenül, de úgy érzem, mi is fejlődtünk.”

A világ legnagyobb és legnehezebb terepraliversenyének mezőnye Mar del Platából rajtol és Limában ér véget. Öt szakasz lesz Argentínában, öt Chilében és négy Peruban. A résztvevők az első napon dűnés szakaszt teljesítenek, majd északnak tartanak Argentínában, átkelnek az Andokon, aztán pihennek egy napot az öt chilei szakasz után. Ezt követően megint északnak veszik az irányt, hogy az utolsó napokon – a rali történetében először – Peruban is
versenyezzenek. A chilei és perui etapok többsége sivatagi lesz.

Szalayék mellett egy másik magyar kettős, a Sebestyén Sándor, Bogdán József duó is megpróbál eljutni az Atlanti-óceántól a Csendes-óceánig.

A Dakar-ralit 2009 óta bonyolítják le Argentínában és Chilében annak következményeként, hogy terrorfenyegetettség miatt 2008-ban törölni kellett a versenyt az eredeti helyszínen, Afrikában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 16:00, szerda | Sport

Otthonában gyógyul Christian Eriksen

Christian Eriksen, a dán labdarúgó-válogatott középpályása már családja körében, odahaza gyógyul, miután kiengedték a kórházból.

2026. Június 09. 12:00, kedd | Sport

Magyar-kazah - Nagy potenciállal rendelkező fiatalok lépnek pályára a kazahok ellen

Az a prioritás, hogy a finnekkel szembeni meccs utolsó 20 percében történtek ne ismétlődjenek meg kedden a kazahok elleni mérkőzésen

2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport

Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben

Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.