Városlista
2024. november 22, péntek - Cecília

Hírek

2014. Július 29. 15:00, kedd | Belföld
Forrás: Violet C. Landers

Szerelem, szex és technológia – Már erre is kellenek a robotok?

Szerelem, szex és technológia – Már erre is kellenek a robotok?

A tudomány előrehaladtával az ember igényei egyre inkább kiszélesednek. Mind többet és jobbat szeretnénk, hogy életünk minél kényelmesebb, hatékonyabb és gyorsabb legyen.

De mi történik, ha a tudományt összekeverjük a magánéletünkkel?

Az ember minden módon a lehetetlent szeretné valóra váltani. Így volt ez, amikor megépítették az első repülőt, legördült az első autó a gyártószalagról vagy amikor megalkotta a vezeték nélküli maroktelefonokat. Istent játszva teremtünk dolgokat, hogy megkönnyítsük és kényelmesebbé tegyük mindennapjainkat. A lámpák fényei hangra gyúlnak ki és oltódnak el, egyetlen távirányítóval (vagy akár mobiltelefonnal) is lehet a ház összes használati tárgyát, berendezését irányítani.

Azonban ennél is tovább megyünk, mert hozzánk hasonló „embert” akarunk építeni, aki elvégzi helyettünk a feladatainkat. Ők a humanoid robotok. A humanoid azt jelenti, hogy emberszerű a felépítése és a megjelenése. De nemcsak külsőleg, hanem a testrészei is pont úgy épülnek fel és mozognak, mint nekünk. Vannak ujjaik, ezzel finom-mechanikai fogásokra képesek. Képesek értelmezni az egyes állításokat, másodpercek alatt megtanulnak bármit. Persze az emberi agy működését egyenlőre lehetetlennek tűnik beléjük építeni. Igaz, hogy számítógépes programok ezreivel könnyen lehet őket vezérelni.

Szerelem, szex és technológia – Mire kellenek még a robotok?

Azonban egy idő után annyira az életünk részévé válnak, hogy képtelenség nélkülük bármit is megoldani. Elvégzik helyettünk a házimunkákat, hasznos és pontos munkát végeznek termékek előállításakor. Ám ennél még többet szeretnénk tőlünk. Gondozzák helyettünk beteg és öreg hozzátartozóinkat, vezessék autóinkat, oldják meg helyettünk a problémáinkat, elmennek és háborút vívnak a mi érdekeinkért. És van még tovább is! Vannak, akik komolyabb kapcsolatot kezdenének robotokkal! Szerelmen túl (amit nem tudni, hogy egy robot tudna-e érezni), szexuális kapcsolatot is létesítenének velük. Azok, akik annyira a tökéletes Nagy Őt keresik, bennük biztosan megtalálnák?

És ez már lassan nem csupán fikció! Egy tavaly készült mozifilmben, melynek címe A nő (angolul egyszerűen HER) még ennél is tovább mennek! A filmben főszerepet játszó Joaquin Pheonix beleszeret egy számítógépes rendszerbe! Amilyet Scarlett Johannson „kelt életre”, persze csak a hangjával, mert ezen kívül abszolút nem jelenik meg.

Merre tart a tudomány valójában? És mi történik, ha egy napon a robotok (ahogy a Terminátor filmek alaptörténete is szól) fellázadnak ellenünk, mert „uralkodunk” felettük?

Ez azonban még nagyon távlati dolognak tűnik... Vagy mégsem?

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban

Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.

2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld

David Pressman bejelentette távozását

A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.

2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld

Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását

Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.

2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld

Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez

Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen