Hírek
2022. Április 25. 17:09, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szerencsejátékot űzött a munkahelyén, vádat emeltek ellene
A hűtlen kezelés vétsége miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki munkahelyén, munkaköri kötelezettségét megszegve szerencsejátékot játszott, ezzel több százezres kárt okozott.
Az elkövető egy vértesszőlősi üzletben értékesítőként dolgozott. A férfi feladatai közé tartozott a vásárlók kiszolgálása, a sorsjegyek érékesítése és a szerencsejáték folytatására szolgáló terminál helyes üzemeltetése, valamint az üzlethelyiség kasszájának kezelése, a bevételekkel és kiadásokkal történő elszámolás. A férfi saját értékesítőhelyén a munkaidejében nem folytathatott szerencsejátékot – közölte az ügyészség közleményében.
Az elkövető munkaköri kötelezettségét megszegte, 2020. június 6-án összesen 12 alkalommal, összesen 490 ezer forint értékben játszott szerencsejátékot az általa üzemeltett online terminálon. A férfi a játékok ellenértékét nem fizette meg, azt nem tette be a kasszába. A feladott szelvények közül 1 nyertes szelvény volt, a nyeremény összege 142 500 forint volt, ezt a férfi nem vette ki a kasszából.
A vállalkozó által üzemeltetett üzletben a szerencsejáték folytatásából származó bevétel a vállalkozóval szerződött gazdasági társaság tulajdona, a vállalkozó az értékesítés alapján jutalékra jogosult. Ennek alapján az elkövető összesen 347 500 forint kárt okozott a sértettnek.
Ezt a vállalkozó térítette meg a gazdasági társaságnak. Ebből az összegből az elkövető 80 ezer forintot a munkáltatójának megfizetett – tette hozzá a vádhatóság.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság az elkövetővel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést és 267 ezer forint összegű vagyonelkobzást szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.

