Hírek
2013. Május 16. 20:49, csütörtök |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Szirénapróbát tartottak
Szirénapróbát tartott a katasztrófavédelem Mosonmagyaróváron.
Pontban 9 órakor, beindították a lakosságvédelmi szirénákat Mosonmagyaróváron. Szerencsére, ezúttal csak a polgári védelem és a katasztrófavédelem tartott gyakorlatot. Megkérdeztük a város lakóit, hogy éles helyzetben tudják-e mi a teendő.
A tapasztalat azt mutatja, hogy az emberek többsége nincs, vagy csak részben van tisztában azzal, mit is kell tenni, riasztás esetén. Dobos Viktória katasztrófavédelmi szóvivő elmondta: Ha riadó van, akkor figyelni kell a közmédia adását és az elhangzottak szerint kell cselekedni.
A lakossági riadót minden esetben a polgármesternek kell elrendelnie. A városunk környékén is számtalan vészhelyzet állhat elő.
Szerencsére a szirénákat már nagyon régen használták éles helyzetben és reméljük nagyon sokáig nem kell még viszonthallanunk a hangjukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 20. 10:04, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban
Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.
2025. December 20. 10:03, szombat | Bulvár
Rómában fizetős lesz a Trevi-kút február elsejétől
Két eurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől - jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
2025. December 20. 10:02, szombat | Életmód
Országos RedSaturday véradó napokat tart az OVSZ
Országos RedSaturday véradó napot tart az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) december 27-én és 2026. január 3-án, hogy az ünnepi, négynapos hosszú hétvégén se alakuljon ki vérhiány

