Városlista
2024. december 19, csütörtök - Viola

Hírek

2022. Január 25. 16:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tavaly a negyedik negyedévben 1441 forint volt a fizikai dolgozók átlagos órabére

Tavaly a negyedik negyedévben 1441 forint volt a fizikai dolgozók átlagos órabére

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1441 forint volt tavaly a negyedik negyedévben, ez 9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 1322 forinthoz képest

- közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary kedden az MTI-vel.

Csaknem 7 ezer munkavállaló béradatait dolgozta fel a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó Trenkwalder, amely megállapította, hogy 2021 végére 1300 forint alatti átlagos fizikai órabér már az ország egyetlen pontjára sem volt jellemző.

Hozzátették, hogy tavaly az egyes országrészek közötti különbségek valamelyest csökkentek: a régiók többségében 1300 és 1450 forint között mozgott az átlagos órabérszint, a Közép-dunántúli régióban 1500 forint körül alakult ez a mutató. Budapest és Közép-Magyarország viszont továbbra is kiemelkedett az országos átlagból 1900 forint körüli értékével.

A közlemény idézte Hamrák Viktort, a Trenkwalder szolgáltatási igazgatóját, aki elmondta, 2021 harmadik negyedévében tapasztalt 1429 forintos országos átlagórabérhez képest az év utolsó három hónapjában kevesebb mint egy százalékkal nőtt a fizikai bérek szintje.

Ugyanakkor megjegyezte, már most látható, hogy az idei év elején újabb lendületet vesz az órabérek emelkedése. A minimálbér csaknem 20 százalékos emelkedése a magasabb bérszintet kínáló vállalatok számára is emelési kényszert jelent a versenyképes bérajánlatok fenntartása érdekében. Emellett az infláció jelenlegi, 7 százalékot meghaladó mértéke is komoly bérfelhajtó tényező. Mindezek miatt 2022 egészében kétszámjegyű bérnövekedés jelezhető előre a szakember szerint a fizikai munkát végzők körében.

A Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég ezzel egy időben több mint 60 nemzetközi cég magyarországi leányvállalatánál dolgozó, csaknem 500 középvezető béradatait vizsgálta meg.

Közölték, a 700 ezer és 1 millió forint közötti havi bruttó fizetési sávban dolgozó alkalmazottaknál az éves béremelkedés mértéke a 2020-ban tapasztalt évi 2,9 százalékról tavaly 4,2 százalékra emelkedett.

A közleményben Hajnal Péter, a Moore Hungary ügyvezető partnere elmondta, az adatok azt mutatják, hogy a középvezetők körében mért átlagbér-növekedés tavaly nem érte el az infláció mértékét sem. Bár a fluktuáció mértéke ennek ellenére is igen alacsony maradt ebben a szegmensben 2021-ben, a cégek idén jó eséllyel itt is nagyobb, legalább 6-8 százalékos mértékben lesznek kénytelenek emelni, ha vezető munkavállalóikat hosszabb távon is meg szeretnék tartani.

Ezek érdekelhetnek még

2024. December 19. 08:10, csütörtök | Belföld

Bemutatták az első magyar elektromos csuklós buszt

Bemutatta az első magyar gyártású elektromos meghajtású csuklós autóbuszt a Kravtex-Kühne csoport és a Volánbusz Zrt. szerdán Budapesten.

2024. December 19. 08:06, csütörtök | Belföld

Varga Mihály: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban

Elismerés az Európai Bizottságtól: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban - közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán szerdán.

2024. December 19. 08:04, csütörtök | Belföld

A MOHU megnövelt kapacitással dolgozik a karácsonyi időszakban

A MOHU a karácsonyi időszakban megnövelt kapacitással dolgozik a zökkenőmentes visszaváltás érdekében - közölte a vállalat szerdán az MTI-vel.

2024. December 19. 08:03, csütörtök | Belföld

Porsche Hungaria: jól teljesített az idén a magyarországi autópiac