Hírek
2013. Szeptember 12. 20:08, csütörtök |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Távfűtésre vált a kórház
20 millió Ft-ot is spórolhat évente a Karolina kórház, a távhőre való átállással. Az intézmény energetikai fejlesztése több éve zajlik, a fűtés azonban évről-évre drágább lett.
Ezért döntött a kórház vezetősége a váltás mellett.
A távfűtésre áll át a Karolina Kórház. Az intézmény környékén, az elmúlt hetekben a távhővezetékek fektetését végezték, ezért az útburkolatot több helyen meg kellett bontani. Zajlanak a munkálatok a kazánházban is. Most még gázzal fűtenek, de a hőközpont kiépítésén már dolgoznak a szakemberek.
Bakler Csaba a távhőszolgáltató munkatársa. Kérdésünkre elmondta: A távhőre való átállás a Karolina Kórház esetében, a könnyebb feladatok közé tartozott."A szemközti mentőállomás mellett elhúzódó távvezeték kapacitását megvizsgálva, az elegendőnek bizonyult a kórház mintegy 1 megawattos hőellátását kiszolgálni."
A kórházban, az utóbbi években számos felújítás történt. A fűtés költségei azonban nemhogy nem csökkentek, de minden évben drágábbak lettek. Emiatt döntött úgy a kórház vezetősége, hogy az eddigi gázfűtés helyett, más alternatívát keresnek.
Az építkezés, az előzetes terveknek megfelelően halad. A földmunkák helyreállítása 1 héten belül be is fejeződhet, a hőközponttal pedig, szeptember 20-ig kell elkészülniük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
