Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2016. Október 20. 13:23, csütörtök | Sport
Forrás: Forrás: waterpolo.hu/ Fotó: Dobos Sándor

Távozik a vízilabda válogatott éléről Benedek Tibor szövetségi kapitány

Távozik a vízilabda válogatott éléről Benedek Tibor szövetségi kapitány

A férfiválogatott szövetségi kapitánya úgy döntött, lejáró szerződése után nem pályázik a tisztségre.

Egy korszak lezárul a férfiválogatott életében. Benedek Tibor, aki 2013 óta töltötte be a szövetségi kapitányi feladatokat, döntött.

„Az elmúlt hetekben mérlegeltem a mögöttünk hagyott időszakot, valamint többször is egyeztettem a szövetség elnökével, Kemény Dénessel. Szeretném megköszönni az elmúlt évek munkáját és bizalmát mind a szövetség vezetésének, mind az MVLSZ elnökének. Köszönöm a munkát a stábom tagjainak és a játékosoknak is. Január 1-jével már nem én látom el a kapitányi feladatokat” – fogalmazott Benedek Tibor.

Mindez azt jelenti, hogy a nemzeti csapattal 2013-ban világbajnoki aranyérmet, 2014-ben Európa-bajnoki ezüstöt, 2016-ban Eb-bronzérmet szerző kapitány – akinek december 31-én jár le a szerződése – távozik a nemzeti csapat éléről.

Az MVLSZ szombaton, október 22-én tartja tisztújító közgyűlését, az ott megalakuló elnökség az ősz folyamán fog dönteni a férfi szövetségi kapitány személyéről.

A posztjáról leköszönő szakember a vlv.hu honlapnak nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy van egy kézfogáson alapuló megállapodása az UVSE-vel:

"Az egész klub szakmai irányítása az én feladatom lesz, ahol olyan irányvonalakat szeretnék meghatározni, amely alapja lehet a későbbi válogatott sikereknek is" - mondta a 44 éves Benedek, aki hozzátette: emellett szeretne a szövetség új elnökségének tagja lenni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 20. 07:53, csütörtök | Sport

Török-magyar - Sallai és Dárdai Bence sem játszhat

A magyar labdarúgó-válogatottnak sérülés miatt Sallai Rolandot és Dárdai Bencét is nélkülöznie kell csütörtökön Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozóján, melyen az élvonalbeli tagság lesz a tét.

2025. Március 18. 07:42, kedd | Sport

Gulácsi: fontos az ezredik meccs, de fontosabb a párharc kimenetele

Fontos, hogy történetének 1000. mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érjen el, de még fontosabb, hogy a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozót sikerrel vegye

2025. Március 17. 07:39, hétfő | Sport

Angol Ligakupa - Szoboszlaiék elbukták a döntőt

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool címvédőként 2-1-es vereséget szenvedett a Newcastle Unitedtől a labdarúgó Angol Ligakupa vasárnapi döntőjében.

2025. Március 16. 08:37, vasárnap | Sport

Ausztrál Nagydíj - Norris nyerte a kaotikus idénynyitót

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a kaotikusan alakult Forma-1-es idénynyitó Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.