Hírek
2013. Július 07. 21:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Titkos adatgyűjtés - A Jobbik politikai menedékjogot adna Snowdennek
A Jobbik azt javasolja, Magyarország adjon menedékjogot Edward Snowdennek, bevonva őt az általa napvilágra hozott megfigyelési ügy részleteinek tisztázásába - közölte az MTI-vel vasárnap Németh Zsolt.
A képviselő azt írja, hogy a hírek szerint az Egyesült Államok nem csupán saját, de az általa "támadási célpontnak" nevezett EU, valamint ENSZ tisztviselőit és egyszerű állampolgárait is megfigyelte. A politikus hozzátette: az Egyesült Államok ezen kémtevékenysége alól nyilván nem képeztek kivételt a magyar emberek sem.
A Jobbik véleménye szerint ezért a kémtevékenység leleplezéséről ismertté vált Edward Snowdent kellene a magyar diplomáciának nyilatkoztatnia a megfigyelési botrányról.
Amennyiben a Fidesz vezette diplomácia elzárkózik ettől, úgy felmerül a kérdés: a kormánypárt vajon mivel és mennyiben járult hozzá, hogy magyar emberek személyes adatai, magánlevelezései az Egyesült Államok hatóságainak birtokába kerüljenek - zárja egy kérdéssel a közleményt a jobbikos politikus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

