Hírek
2019. Április 02. 07:14, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Tizennyolc városban lesznek programok a Lányok Napján
Hétfőtől jelentkezhetnek a felső tagozatos általános iskolások és középiskolások a Lányok Napja ingyenes programjaira, amelyeket országszerte tizennyolc városban rendeznek meg idén.
Budapesten, Cegléden, Debrecenben, Dunaharasztiban, Egerben, Gyöngyöshalászon, Győrben, Kalocsán, Kecskeméten, Nyíregyházán, Makláron, Miskolcon, Siófokon, Százhalombattán, Székesfehérváron, Tatabányán, Tiszaújvárosban, és Veresegyházán lesznek programok, amelyekről részletesen a kezdeményezés weboldalán lehet olvasni, és amelyekre ott is lehet regisztrálni - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Idén a Lányok Napjára jelentkező diákok április 30-án látogathatják meg azokat a gyárakat, laborokat és műszaki egyetemeket, amelyek programot kínálnak számukra. A fogadóhelyek a nyílt nap során bemutatják, hogy miért érdemes náluk tanulni vagy dolgozni, ezzel is ösztönözve a lányokat arra, hogy olyan pályát válasszanak maguknak, amelyen nem csupán kiteljesedhetnek, hanem szükség is van rájuk.
A Lányok Napja pályaorientációs kezdeményezést a világ számos országában megrendezik, a rendezvényt Magyarországon a Nők a Tudományban Egyesület koordinálja. Célja, hogy informálja a lányokat a természettudományos, műszaki és informatikai pályák előnyeiről, a Lányok Napja Programiroda pedig ezzel párhuzamosan szakmai segítséget nyújt a fogadóhelyek számára a minél érdekesebb és informatívabb programok megszervezéséhez.
A fogadóhelyek és az érdeklődők jelentkezését a programiroda folyamatosan várja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

