Hírek
2022. December 12. 07:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ötszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
568 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 220, szombaton 182, vasárnap 166 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök.
Az elmúlt héten az ország területén 1618 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - november 28-től december 4-ig - a feltartóztatottak száma 1634 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak egy határsértőt, akivel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 25 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
A kép csak illusztráció - Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

