Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2020. Január 08. 13:50, szerda | Belföld
Forrás: mti

Többfelé is rossz a levegő

Többfelé is rossz a levegő

Többfelé rossz a levegő a magas szálló por (PM10) tartalma miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán az MTI-vel.

Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon és Sajószentpéteren. Tizenegy településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kecskemét, Nyíregyháza, Salgótarján, Százhalombatta, Szolnok, Tököl, Vác és Várpalota.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja az érintett térségekben (főleg az ország északkeleti részén) élők figyelmét, hogy egészségtelen levegőminőség esetén a gyermekek, idősek, krónikus betegségben szenvedők számára nem javasolt a hosszabb ideig szabadban történő tartózkodás, aktív fizikai tevékenység végzése. Gyakori tünetek lehetnek a köhögés, a légúti irritáció vagy a nehézlégzés.

Kiemelték, a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) elsődleges forrása a helytelen lakossági tüzelés, melyhez a levegőminőség alakulása szempontjából kedvezőtlen időjárás társul.

A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható javulás a következő napokban - tették hozzá.

A helytelen lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány holnapján (http://www.futsokosankampany.hu/) található - jegyezték meg.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom