Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2018. Október 12. 11:06, péntek | Sport

Tóth Ricsi és a Dömsödi Autocross

Tóth Ricsi és a Dömsödi Autocross

Villáminterjú Tóth Ricsi autocross versenyzővel a hétvégi VLG - Meinhart Kup előtt.

Mesélnél az eddigi pályafutásodról? Mikor és milyen indíttatásból lettél autocross versenyző?

1998-ban kezdtem egy Trabanttal a Dél-alföldi Roncsderby Bajnokságban. Igaz, ebben az évben csak néhányszor álltam rajthoz.
2001-ben VW Jetta I. 1,6 Gti-vel, 2003-ban VW Golf I. 1,6 Gti-vel versenyeztem.
2008-ban a roncsderby nagy kategóriájában indultam, egy hátsó kerékhajtású 2000 ccm-s VW turbó motorral hajtott Buggyval, kb. 720 kg
2012-ben váltottam autocrossra és azóta superbuggyval versenyezem.

Milyen autóval készülsz a dömsödi versenyre, mit is tudhatunk róla? Mennyire tudod kiautózni a Dömsödi Autocross Arénában a szöcskédet?

- Superbuggyval, mely 2000ccm, turbómotoros 4x4 hajtású, 380-400 LE és 2001-es építésű, kicsit öregecske autó, melynek Sadev hajtása van. Dömsöd a magyar pályák között gyorsnak számít, kellene hozzá még egy kis erő.

Milyen céllal is érkezel a Dömsödi Autocross Arénába?

- Úgy érzem, van esélyem a dobogóra, tehát dobogóra szeretnék állni!

Mit is szeretsz a dömsödi pályában, van-e lesz-e kedvenc kanyarod ott?

- A jó versenyeket szeretem nincs kedvencem. A jó és a rossz pályákon is lehet jó versenyt szervezni. Reméljük egy nagyon jó versenyben lesz részünk!

Szurkoljunk közösen Tóth Ricsinek az október 13-14.-én a VLG - Meinhart Kupán, ami OB, és CEZ futam is egyben.

- Hajósi Miklós -

Címkék: autósport, Autocross

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 07:26, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - A Kielce búcsúztatásával negyeddöntős a Szeged

A Szeged negyeddöntőbe jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a rájátszás első fordulójának 26-23-ra megnyert első mérkőzését követően a szerdai visszavágón 32-32-es döntetlent játszott a lengyel Kielce otthonában.

2026. Április 07. 07:23, kedd | Sport

Férfi vízilabda-vk - A házigazda görögök legyőzésével kezdtek a magyarok

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a férfi vízilabda világkupa görögországi divízió I-es tornáján: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese hétfőn a házigazdák felett diadalmaskodott nagy csatában 13-12-re.