Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2022. Március 21. 10:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Újabb drogbandára csaptak le a rendőrök

Újabb drogbandára csaptak le a rendőrök

Mintegy három kilógrammnyi új pszichoaktív szert foglaltak le egy Győr környéki bandától, amelynek öt tagja ellen eljárást indított a rendőrség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)

- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy hónapokig tartó felderítő munka után 76 rendőr, valamint a NAV munkatársai lecsaptak az öt gyanúsítottra és hét, Győr környékén lévő lakásban tartottak házkutatást.

A lakásokban mintegy 15 ezer "színes tablettát" találtak, amelyek 3-MMC-t tartalmaznak, vagyis új pszichoaktív anyagnak minősülnek. A tablettákon kívül különböző színű és állagú (por, massza) új pszichoaktív anyagot foglaltak le - tették hozzá.

Míg a Pest megyei rendőrök az általuk indított büntetőeljáráshoz szükséges bizonyítékokat gyűjtötték be, a NAV munkatársai a saját, költségvetési csalás miatt elrendelt nyomozásukhoz kapcsolódó cigarettagyártó gépsor, több raklapnyi füstszűrő, valamint temérdek dohánytermék lefoglalását intézték.


A győri nyomozók pedig gyógyszerhamisítási büntetőeljárásuk bizonyítékait lajstromozták: gyógyszergyártó gépsor, csomagoló anyagok, hamis gyógyszerek kerültek elő.

A négy, azóta letartóztatott férfit, valamint szabadlábon védekező társukat új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettével gyanúsították meg.

A gyanúsítás ellen panaszt nem tettek, de vallomást sem - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.