Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2014. Március 07. 06:27, péntek | Helyi
Forrás: Hansági Múzeum

Utazik a Gyurkovich-gyűjtemény

Utazik a Gyurkovich-gyűjtemény

A mosonmagyaróvári Hansági Múzeum Gyurkovich-gyűjteménye a XIX-XX. századi magyar képzőművészet legnevesebb képviselőinek több mint 160 alkotását tartalmazza.

E gyűjteménybőlP. Tóth Enikő művészettörténész válogatása nyomán a kollekció 70 darabját mutatják be a Tatabányai Múzeumban a Tavaszi Fesztivál idején.

Mosonmagyaróvár és térsége művészetet kedvelő látogatóinak - a gyűjtemény helyben maradó darabjain túl - a múzeum ez idő alatt számos képzőművészeti kiállítást kínál, melynek a Gyurkovich Galéria ad otthont.

Így 2014. március 9-én 16.00 órakor Csorba Károly mutatkozik be Juhannus – Szent Iván éj Finnországban című fotókiállításával, majd április 18-án A szépség a részletekben lakozik – Moson vármegye fotós szemmel című fotópályázatra érkezett művek válogatásából nyílik tárlat, a Műemléki Világnap alkalmából.

Természet és ráció – válogatás Kernstok Károly alkotásaiból címmel érkezik városunkba egy gazdag képzőművészeti anyag, mely augusztus végéig, a Gyurkovich-válogatás visszaérkezéséig kápráztatja el a látogatókat.

A kiállításokról bővebb információt a www.hansagimuzeum.hu oldalon találhatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.