Hírek
2026. Április 12. 22:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
Dobrev Klára budapesti sajtótájékoztatón azt mondta: az első szó az örömé, mert a NER véget ért. Gratulált a Tisza Pártnak és elnökének, Magyar Péternek.
Azt is mondta:
mostantól kezdve minden felelősség a Tisza Párté, nekik kell bizonyítaniuk, hogy valódi európai demokráciát építenek, és nem egy újracsomagolt NER-t.
Kijelentette: a DK vereségéért a felelősség elsősorban az övé, és bár nincs lelkiismeretfurdalása, mert mindent az őt vezérlő politikai, erkölcsi parancs szerint tett, lemond a DK elnöki tisztségértől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

