Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2012. Március 22. 14:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Változás a nyudíjasbérleteknél

Változás a nyudíjasbérleteknél

Szerdán megváltoztak a nyugdíjasok utazási kedvezményeinek feltételei, mivel a kormány rendeletben módosította a szabályozást – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

A két legfontosabb változás a nyugdíjas Budapest-bérletek használatával kapcsolatban, hogy a korábban kiállított nyugdíjasbérlet-igazolványok április 30-ig használhatók a jogosultság igazolására március 31-ével szemben, illetve a március 21. előtt vásárolt nyugdíjasbérletek akkor is felhasználhatók maradnak lejáratukig, ha tulajdonosuk április 30. után elveszti jogosultságát a nyugdíjasbérlet-igazolványra. Így a BKV április 30. után is érvényesnek fogadja el a régi formátumú nyugdíjasbérlet-igazolványokat a 2012. március 21-ét megelőzően vásárolt bérletekhez. A BKK felhívta a figyelmet arra, hogy április 30-át követően a március 20. után vásárolt nyugdíjasbérleteket csak új típusú bérletigazolványokkal fogadják el.

A kormányrendelet megváltoztatásával a közlekedési cég azonnali hatállyal visszavonta a méltányossági visszaváltást, mivel a nyugdíjasok a bérletet a lejártáig jogszerűen használhatják. A folyamatban lévő és már elbírált kérelmek kapcsán az érintetteket közvetlenül fogják tájékoztatni – olvasható a BKK közleményében.

Április 30-a után a nyugdíjasok utazási kedvezményére a „nyugdíjasok utazási utalványa” helyett az „ellátottak utazási utalványa” jogosít majd fel. Az új típusú utalvány kiállításáról és megküldéséről a nyugdíjfolyósító tud részletes felvilágosítással szolgálni. A változások a kedvezményekre jegyzői igazolás alapján jogosult személyeket (aktív korúak ellátásban vagy rokkantsági járadékban részesülőket) nem érintik.

Ahogy azt az MNO korábban megírta, nyugdíjasbérletet eddig 100 ezren vettek, közülük körülbelül 47 ezren esnek majd el a kedvezménytől.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom