Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2016. Augusztus 14. 19:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Változékony idő lesz

Változékony idő lesz

A következő napokban sok esőre, de napsütésre és 30 Celsius-fok körüli melegre is készülni kell.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint augusztus 20-án inkább napos, száraz idő várható.
Hétfőre virradó éjszaka az északi tájakon megnövekszik a felhőzet, kisebb eséllyel az Észak-Dunántúlon, nagyobb eséllyel a főváros, az Északi-középhegység és az Észak-Alföld térségében lehetnek helyenként záporok, zivatarok, lokálisan jelentős mennyiségű csapadékkal. Napközben eleinte a Dél-Dunántúlon, a Dél-Alföldön még napos idő lesz, majd ott is megnövekszik a felhőzet és estig összességében több helyen kell számítani záporok, szórványosan zivatarok kialakulására.

Zivatarokat kísérő hevesebb jelenségek a Nyugat-Dunántúlon és az Észak-Alföldön lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-18 fok között alakul, északon lesz a hidegebb. Napközben az ország északi felén 23-27, délen 27-30 fokig melegszik a levegő.

Kedden hajnalban délen még lehet néhol eső, zápor. Napközben már legfeljebb egy-egy helyen alakulhat ki zápor és mindenütt kisüt a nap, délután viszont észak felől újra növekszik a felhőzet. A leghidegebb órákban 13-18 fok lehet. A nappali maximumok 22-27 fok között alakulnak.

Szerdán jellemzően mindenhol erősen felhős lesz az ég és többfelé várható zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.

Csütörtökön napos idő várható több-kevesebb gomolyfelhővel, elszórtan záporokkal, zivatarokkal. A minimumhőmérséklet 11-17, a maximumhőmérséklet 24-30 fok között várható.

Pénteken sok napsütés várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, helyenként záporokkal, zivatarokkal. A leghidegebb órákban 12-18 fok lehet. A nappali maximumok 26-31 fok között alakulnak.

Szombaton, augusztus 20-án túlnyomóan napos, száraz idő valószínű. Este viszont nyugaton már felhősödni kezd az ég, a Dunántúlon néhol záporok, zivatarok is kialakulhatnak. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb hőmérséklet 27-32 fok között valószínű.

Vasárnap újabb hidegfront vonul át az országon, emiatt átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, és többfelé alakulnak ki a front mentén záporok, zivatarok. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-33 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele