Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2022. Június 30. 15:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Varga Mihály: Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján

Varga Mihály: Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján

Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján. Egy héten belül ez a második nemzetközi elismerés a sikeres adósságkezelésért - írta a pénzügyminiszter csütörtök reggel a Facebook-oldalán.

Varga Mihály ismertette, a kibocsátók, befektetők, valamint piaci szereplők szavazatai alapján Kelet-Közép-Európa legfigyelemreméltóbb kibocsátójaként díjazták Magyarországot.

A díj odaítélésekor a tavalyi nemzetközi kötvénypiaci teljesítményt értékelték, amelynek során Magyarország eredményesen bocsátott ki alacsony kamatozású és hosszú futamidejű dollár-, euró- és zöldkötvényeket - írta.

"A jelenlegi helyzetben a cél a stabilitás megőrzése, ezért a járvány miatt megemelkedett államadósságot csökkenő pályára állítottuk, a következő években GDP-arányosan 63 százalék közelébe mérsékeljük" - erősítette meg a pénzügyminiszter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.