Hírek
2014. Október 29. 17:14, szerda |
Helyi
Forrás: Mosonmagyaróvári Önkormányzat
Véget ért a mosonmagyaróvári térségben a szociális modellprogram
Lezárult a 2013-ban kezdődött, az Európai Unió által 100%-ban támogatott „Komplex alapszolgáltatás központú rendszer létrehozása a szervezet – és közösségfejlesztés eszközeivel az otthonközeli szolgáltatásért” c. projekt
Szép eredményekkel és nagy sikerrel zárult az Európai Unió által 100%-ban támogatott „Komplex alapszolgáltatás központú rendszer létrehozása a szervezet – és közösségfejlesztés eszközeivel az otthonközeli szolgáltatásért” c. projekt, mely 2013-ban kezdődött. A tizennyolc hónapra harmincötmillió forint uniós támogatást kapott a Mosonmagyaróvár Térségi Társulás.
A projekt záró programját október 18-án egy lakossági fórum keretében tartották Mosonmagyaróváron az Alapszolgáltatási Centrumban, ahol Dr. Árvay István a Mosonmagyaróvár Térségi Társulás elnökének köszöntőjével kezdődött a program. Tilai László projektmenedzser a projekt hátterének átfogó ismertetéséről beszélt, Csendes Ibolya szakmai vezető pedig a projekt szakmai megvalósulásának áttekintéséről. Csiba Erzsébet a Kistérségi Egyesített Szociális Intézmény intézményvezetője a Hozzátartozók és önkéntesek elérése a térségben címmel tartott előadást, Zimmerer Károlyné Alapszolgáltatási Centrum szakmai vezetője pedig a Szakemberképzés megvalósulása címmel. Dr. Nárai Márta az Önkéntesség a szociális ellátás területéről beszélt a lakossági fórumon, majd műhelymunka követte a témában az Open Space módszerének alkalmazásával.
17 fő házigondozó tett záróvizsgát gerontológiai gondozó (12 fő) és szociális gondozó, szervező (5 fő) képzésben. A mediátorok regisztrációja a Közvetítői Névjegyzékbe jelenleg folyamatban van. A pályázatban vállalt indikátorok a program végére mind teljesültek, azaz a bevont hozzátartozók 50 fő, bevont felnőtt önkéntesek 60 fő, a bevont fiatal önkéntesekből pedig a vállaltnál is több lett 50 fő. A roadshow is véget ért a településeken, ahol a másodlagos célcsoport bevonását célzó rendezvényeken több mint 1300 fő jelent meg.
A projekt egyik célja a szakemberek képzésén és a lakosság megszólításán túl az interaktív kapcsolat kiépítése, fenntartása volt az egészségügyi alapellátás szakembereivel. Ennek érdekében tartottak tájékoztatókat a háziorvosok számára. Egyik fő téma a demencia volt.
A program fő célja volt, hogy a jövőben az otthonukban élő idős, illetve fogyatékkal élő embereket segítse, mindennapjaik megkönnyítésében. Azáltal, hogy az önkénteseknek nem kell többet tenniük, mint amennyit eddig is megtettek, csak szervezett keretek között végezve azt. Minden kötelezettség nélkül, saját településén az ismerősöknek segítve. Így a segítségre szorulónak nem kell idegen embert az otthonába engednie, biztonságba érezheti magát. Szociális szakemberek látóterébe kerül, és folyamatos támogatást kap. Az önkéntes segítő probléma esetén van, kihez forduljon. A projekt munkatársai szakmai felkészítést nyújtanak a segítőknek, támogatást kapnak a szociális szakemberektől, nem egyedül kell mindent megoldaniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 26. 14:16, kedd | Helyi
Festménykiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban
Bódi Ferenc Attila és Wolf Zsuzsanna festményeiből nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében december 4-én, szerdán 17 órakor.
2024. November 21. 10:43, csütörtök | Helyi
Frühwirth Ildikó – Családi ünnepek kézikönyve
Frühwirth Ildikó Családi ünnepek kézikönyve című kötetének bemutatóján vehetnek részt az érdeklődők a Huszár Gál Városi Könyvtár rendezvénytermében november 26-án, kedden 17 órától.
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok