Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2018. Június 15. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Befejeződtek csütörtökön az emelt szintű szóbeli emelt szintű érettségi vizsgák, június 18-tól megkezdődnek a szóbelik középszinten - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Mint írták, június 7-14-e között 94 vizsgatárgyból, 176 vizsgahelyszínen adtak számot tudásukról a diákok. Idén az érettségizők 2 815 tantárgyi bizottság előtt több mint 41 700 vizsgát tettek.

Az érettségik következő állomása a középszintű szóbeli vizsgák lesznek, amelyeket június 18-29. között tartanak 1 183 vizsgahelyszínen, 3 197 vizsgabizottság előtt. Ekkor több mint 279 ezer középszintű szóbeli vizsgát tartanak az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban.

A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok érettségi eredményeit. A vizsgabizottságok döntéseivel kapcsolatos jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.