2024. augusztus 12, hétfő - Klára

2012. December 13. 11:52, csütörtök | Helyi
Forrás: o

Vers- és prózamondó verseny

Az immár hagyományos éves vers- és prózamondó versenyét rendezte meg december 11-én a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület, általános iskolák felső tagozatos diákjai számára.

A kistérségi megmérettetésre idén 48 tanuló jelentkeztek. A zsűriben helyet foglalt Bérci Csaba tanár, Nády Mária költő, Weisz Józsefné tanár.

A prózamondók közül 5-6. osztályos kategóriában első helyezett lett Mészáros Mihály, második Baranyai Vica, harmadik Füzi Dániel, 7-8. osztályosok közül első helyezést ért el Dobis Dániel, ezüst érmes lett Csóka Doloresz, harmadik pedig Ábrahám Lilla.

Az 5-6. osztályosok közül versmondásban a képzeletbeli dobogó legfelső fokára Tóth Luca állhatott, második lett Domonkos Aida, harmadik pedig Laskó-Smuk Zsófia, 7-8. osztályosok között Komáromi Ágnes nyert, Vámos Áron második lett, Piller Katalin pedig harmadikként végzett.

A helyezettek könyvjutalmat és oklevelet kaptak, minden résztvevő emléklapot vehetett át.