Hírek
2022. Május 29. 17:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vesztegetéssel gyanúsítanak két főorvost és egy főnővért
Két főorvost és egy főnővért gyanúsítanak a budapesti rendőrök azzal, hogy 170 ezer forintot kértek jogosulatlanul egy idős asszony ellátásáért.
Még tavaly indult nyomozás, mivel egy budapesti kórház főnővére 2020 augusztusában egy néni ápolásáért cserébe - annak ellenére, hogy ingyenes ellátásra volt jogosult - a lányától 170 ezer forintot kért el. A gyanú szerint a 46 éves nő arra hivatkozással kért ekkora összeget, mert azt saját maga, két, az osztályon dolgozó főorvosasszony, egy gyógytornász és még tíz ápoló között kell elosztania – közölte a rendőrség.
A nyomozók 2021 júliusában kutatást tartottak a főnővér, L. Krisztina lakóhelyén, ugyanakkor vesztegetés elfogadása bűntett megalapozott gyanúja miatt kihallgatták; nem tett vallomást. A további bizonyítékok beszerzését követően május 19-én a két főorvost is ugyanezen bűncselekmény miatt hallgatták ki gyanúsítottként; ők sem tettek vallomást.
Az eljárás során mindhárom nő szabadlábon védekezik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld
NAV: érkeznek az adószámla-értesítők
Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld
Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet
A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -
2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld
Hétfőtől itt a profitplafon!
Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége
A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.