Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2013. Szeptember 11. 10:19, szerda | Helyi
Forrás: Oxygen Media

VII. Szigetköz ízei, Vármegye borai fesztivál

VII. Szigetköz ízei, Vármegye borai fesztivál

A hétvégén immáron hetedik alkalommal rendezik meg a Szigetköz ízei, vármegye borai fesztivált a mosonmagyaróvári vár környékén.

A korábbi években azt tapasztalták, hogy már-már kezelhetetlenné teszi a rendezvényt, ha nagy sztárok lépnek fel.

A sajtótájékoztatón köszöntőt mondott Csalló Gábor.

A Fesztivál kulturális jelentőségéről Dr. Nagy István polgármester beszélt.

Majd a Nagy Péter pincészet vezető mutatta be a Nyakas pincészetet.

A Fesztivál története és a 2013. évi program:

Az idén egyetlen kivételt azért tesznek: a vasárnapi programba illesztettek egy Charlie-koncertet. A programban emellett olyan minőségi, de nem populáris előadók kapnak helyet, mint a "multikulti" Cimbaliband, a swing-boogie-rock and roll háromszögben mozgó Gájer Bálint, a zenekarával soult és funkyt játszó Éliás Gyula Jr., de fellép Galambos Dorina és a 16 éve Magyarországon élő, a tradicionális kubai énekstílust a kortárs irányzatokkal ötvöző Elsa Valle is. A pénteken kezdődő rendezvényt ismét igazi családi fesztiválnak szánják, ezért napközben gyerekprogramokkal várják a kisebbeket, miközben a felnőttek a közeli borfaluban kóstolhatják a régió vagy távolabbi tájak borait.

A száz éve még a térség gazdaságának jelentős szeletét adó szőlőtermelésre emlékeztet a péntek esti kettős Guinness-rekordkísérlet is: előbb a legnagyobb létszámú fizetős borkóstoló - eddig nemlétezett - világcsúcsát szeretnék felállítani, majd az egyszerre koccintásban akarják elbúcsúztatni az eddigi rekordot, amelyet tavaly novemberben, Japánban állítottak fel 886-an. "A háromnapos fesztiválra háromezer borospohárral készülünk, úgyhogy mindenki beállhat a rekordkísérletbe. Reálisan azzal számolunk, hogy legalább ezer résztvevőnk lesz" - mondta Csalló Gábor. Nagy István polgármester (Fidesz) az eseményen arról beszélt: azért is támogatja a város a hetedik alkalommal megtartott rendezvényt, mert olyan közösségi esemény, amelyen a minőségi borokkal, ételekkel, a kirakodóvásáron pedig színvonalas iparművészeti termékekkel találkozhat a közönség.

Programok szeptember 13.-án: http://www.infomovar.hu/program/v:vii-szigetkoz-izei-varmegye-borai-fesztival-szeptember-13-22-56/#.UjAoC9Lwa6x

Programok szeptember 14.-én: http://www.infomovar.hu/program/v:vii-szigetkoz-izei-varmegye-borai-fesztival-szeptember-14-08-33/#.UjAoDtLwa6x

Programok szeptember 15.-én: http://www.infomovar.hu/program/v:vii-szigetkoz-izei-varmegye-borai-fesztival-szeptember-15-08-38/#.UjAoD9Lwa6x

A sajtótájékoztatóról készült képek megtekinthetők a galériában:

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Január 29. 09:00, szerda | Helyi

Alkotó kezek művészete kiállítás a könyvtárban

2025. február 6-án, csütörtökön 17 órától Oláh Erika zománcműves, Eisenmayer Jenő ötvös és Eisenmayer Viola vésnök munkáiból nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Életmód

Szerbiai orvosok szerint a NATO légicsapásainak következményeként sok a rákos megbetegedés az országban

A Jugoszlávia elleni 1999-es NATO-légicsapások következtében az utóbbi 25 évben jelentősen megnőtt a rákos megbetegedések száma - állítják szerbiai orvosok.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.