Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2013. Július 28. 10:08, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Világjátékok - Székely Lilla aranyérmet szerzett a Caliban zajló világjátékokon

Székely Lilla magyar búvárúszó aranyérmet nyert a nem olimpiai sportágak IX. Világjátékán a kolumbiai Caliban szombaton.

A világjátékok második napja után így már egy arany- és egy ezüstéremmel büszkélkedhet a magyar csapat.Székely Lilla úgy utazott ki a játékokra, hogy ez lesz az utolsó versenye. A klasszis 2005-ben és 2009-ben is ott volt a nem olimpiai sportágak világversenyén, a mostani Világjátékokon akarta befejezni pályafutását.

"Fantasztikus és még számomra is hihetetlen az egész. Ez volt az utolsó versenyem, azt hiszem, hogy a csúcson hagyom abba a versenysportot. Sokszor bosszankodtam az elmúlt években, hogy nem sikerült kihoznom azt az eredményt magamból, amire képes vagyok. Külön köszönet Lénárt Ágota sportpszichológusnak, aki sokat segített a felkészülésben" - mondta az újdonsült Világjátékok-győztes.

A szombati versenynapon Kanyó Dénes érem nélkül fejezte be a Világjátékokat, miután a 400 után a 200 méteres felszíni úszást is negyedikként zárta. Vass Dóra buzogánnyal a 13. helyen végzett.A szumósok számára is befejeződtek a versenyek. A 115 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmet szerző Kalmár István sérülése miatt nem indult az open kategóriában. A nőknél Makai Erika akárcsak a nehézsúlyban, a nyílt mezőnyben is az előkelő ötödik helyen végzett, míg Forgó Fruzsina (65 kg) és Kálló Gyöngyi (nehézsúly) az első körben befejezte a küzdelmeket.

A nem olimpiai sportágak legnagyobb nemzetközi eseménye pénteken kezdődött, száz ország versenyzői vesznek részt rajta. Az augusztus 5-éig tartó seregszemlén Magyarországot 12 sportágban 58 sportoló képviseli.Legutóbb, négy évvel ezelőtt Tajvanon a magyar sportolók két arany-, három ezüst- és két bronzérmet nyertek a Világjátékokon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 21. 07:27, péntek | Sport

Török-magyar - Rossi: nem panaszkodhatok a játékosok teljesítményére

Marco Rossi szövetségi kapitány a törökök vendégeként elszenvedett 3-1-es vereség ellenére úgy vélte, a magyar labdarúgó-válogatott játékosainak teljesítményére nem panaszkodhat.

2025. Március 20. 07:53, csütörtök | Sport

Török-magyar - Sallai és Dárdai Bence sem játszhat

A magyar labdarúgó-válogatottnak sérülés miatt Sallai Rolandot és Dárdai Bencét is nélkülöznie kell csütörtökön Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozóján, melyen az élvonalbeli tagság lesz a tét.

2025. Március 18. 07:42, kedd | Sport

Gulácsi: fontos az ezredik meccs, de fontosabb a párharc kimenetele

Fontos, hogy történetének 1000. mérkőzésén a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érjen el, de még fontosabb, hogy a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozót sikerrel vegye

2025. Március 17. 07:39, hétfő | Sport

Angol Ligakupa - Szoboszlaiék elbukták a döntőt

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool címvédőként 2-1-es vereséget szenvedett a Newcastle Unitedtől a labdarúgó Angol Ligakupa vasárnapi döntőjében.