Hírek
2015. Április 07. 15:01, kedd |
Helyi
Forrás: Police.hu
Vonattal akartak Ausztriába jutni
A külföldiek nem rendelkeztek a schengeni tagállamokba történő beutazáshoz szükséges okmányokkal.
A Készenléti Rendőrség járőrei 2015. április 5-én 22 óra 45 perckor a hegyeshalmi vasútállomáson egy Ausztria irányába tartó nemzetközi gyorsvonaton 17 külföldit ellenőriztek. A rendőrök megállapították, hogy a nyolc pakisztáni, a hat afgán és három szír állampolgár a schengeni tagállamokba történő beutazáshoz szükséges okmányokkal nem rendelkezett.
A járőrök a külföldieket a vonatról leszállították és átadták a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság beosztottjainak.
A Készenléti Rendőrség vonatkísérő járőrei 2015. április 6-án 14 óra 3 perckor a győri vasútállomáson egy szír állampolgárt igazoltattak. A külföldi a szükséges okmányok és vízum nélkül akart Ausztriába utazni. A rendőrök a férfit a megyei rendőr-főkapitányságra előállították.
A soproni határrendészek 2015. április 6-án 19 óra 55 perckor a helyi pályaudvaron igazoltattak két szír állampolgárt. A külföldiek jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni, illetve a továbbutazáshoz szükséges feltételekkel nem rendelkeztek.
A rendőrök a két férfit tiltott határátlépés szabálysértés kísérlete miatt a rendőrkapitányságra előállították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr
A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.

