Városlista
2024. november 18, hétfő - Jenő

Hírek

2021. Július 15. 08:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

A felnőtt brit lakosság több mint kétharmada mindkét oltási adagot megkapta

A felnőtt brit lakosság több mint kétharmada mindkét oltási adagot megkapta

A legfrissebb adatok szerint a felnőtt brit lakosság több mint kétharmada a koronavírus elleni oltás mindkét dózisát megkapta.

Az Egyesült Királyság négy országának - Anglia, Wales, Skócia, Észak-Írország - közegészségügyi szolgálatai egyszerre közzétett szerdai ismertetésükben közölték, hogy a brit oltási kampány december 8-i kezdete óta 35 155 767-en kapták meg a két oltási adagot.

Ez azt jelenti, hogy a 18 évesnél idősebb britek 66,7 százalékának mindkét vakcinadózist beadták.

A hivatalos szerdai adatok szerint az oltás első adagjából a brit felnőtt lakosság 87,4 százaléka - több mint 46 millió ember - részesült.

A felnőtt lakosság kétharmadának teljes körű immunizációját a határidő előtt sikerült elérni, a brit kormány ugyanis ezt július 19-re, jövő hétfőre irányozta elő.

A brit kormány célkitűzései között szerepel az is, hogy július 19-ig a teljes brit felnőtt lakosság - hozzávetőleg 52,7 millió ember - megkapja az első oltási dózist.

Ugyaneddig az időpontig mindkét oltási adagot be kell adni az 50 évesnél idősebbek, a fokozottan veszélyeztetettek, az egészségügyi és szociális ellátás első vonalában dolgozók mindegyikének és azoknak a 40 éven felülieknek is, akik május közepéig megkapták az első dózist.

A brit kormány a korábbi menetrendben szereplő július 31-ről hozta előre július 19-re azt a határidőt, ameddig a teljes brit felnőtt lakosságnak meg kell kapnia a koronavírus elleni oltás első dózisát. A határidő módosítását a kormány a koronavírus fokozottan fertőzőképes - az Egyesült Királyságban dominánssá vált - delta variánsának terjedésével indokolta.



Az angliai közegészségügyi szolgálat (Public Health England, PHE) és a Cambridge-i Egyetem e héten ismertetett közös elemzése arra vall, hogy a nagy-britanniai oltási kampány egyedül Angliában 8,5 millió koronavírus-fertőződést és 30 ezer halálesetet akadályozott meg.

A PHE azt is megállapította, hogy a Pfizer-BioNTech-vakcina mindkét adag beadása után 96 százalékos, az Oxford-AstraZeneca-oltóanyag ugyancsak két dózis esetén 92 százalékos hatékonysággal veszi elejét a koronavírus delta variánsa okozta fertőződésből eredő, kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedéseknek.

A brit kormány döntése értelmében jövő hétfőn feloldják a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése végett elrendelt, még érvényben lévő utolsó jogi korlátozások nagy többségét Angliában. Attól a naptól fogva nem lesz kötelező a maszkok viselése sem, bár a kormány ajánlása az, hogy a sokak által látogatott, zárt belső terekben továbbra is mindenki hordjon szájmaszkot.

Sadiq Khan londoni polgármester szerdán bejelentette, hogy a londoni tömegközlekedési hálózaton utazóknak július 19. után is kötelező lesz a maszkviselés utazásuk időtartama alatt.

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 18. 07:49, hétfő | Külföld

Joe Biden jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverekkel

Joe Biden amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverzet bevetésével - közölték amerikai kormányzati tisztségviselők vezető amerikai médiumokkal.

2024. November 15. 08:06, péntek | Külföld

Kijev tagadja, hogy nukleáris fegyver készítését tervezi

Az ukrán külügyminisztérium tagadta azt a médiában megjelent információt, miszerint Ukrajna saját atombombát készíthetne, amennyiben az Egyesült Államok lecsökkenti a katonai segítség mértékét –

2024. November 14. 07:33, csütörtök | Külföld

Marco Rubio szenátor lehet az Egyesült Államok új külügyminisztere

Marco Rubio floridai szenátort nevezte meg majdani külügyminisztereként Donald Trump az Egyesült Államok leendő elnöke szerdán.