Hírek
2013. Június 14. 06:23, péntek |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Apró kezek, csoda kertek
Tájékoztató az „Apró kezek, csoda kertek” c. kertépítő versenyről.
Az Önkormányzat és a Dzsungelország Kft. által meghirdetett, június 2-án harmadik alkalommal megrendezett "Apró kezek, csoda kertek" c. kertépítő verseny a címének megfelelően, fantasztikus kis kerti remekműveket eredményezett. A nagyközönség számára is elérhető helyen, a belvárosi sétáló utcában, a Magyar utcán gyönyörködhetnek bennük a városlakók.
Lelkesen dolgozott 19 óvodás, kisiskolás csapat a szülőkkel, pedagógusokkal együtt. A szorgos kezű gyerekeket a munka után bábelőadás és kézműves foglalkozás szórakoztatta, míg a zsűri végezte az értékelést.
A zsűri dolga nagyon nehéz volt, az 1-6 helyezés került kihirdetésre, a többi résztvevő egységes díjat kapott. A versenyt 19 cég, szervezet támogatta, így minden csapat részesült a jól megérdemelt jutalomban (60 000 Ft-tól 120 000 Ft-ig), továbbá a gyerekek és pedagógusok apró ajándékot is kaptak egy nagy torta elfogyasztása mellett. Az elsődleges szempont az értékelésnél az apró kezek dominanciája volt, azaz hogy a gyerekeket mennyire vonták be a felnőttek az előkészületekbe, kertkialakításba. További szempontok voltak: ötletesség, eredetiség, fantázianév és kert összhangja.
Az eredmények: az I. helyezést a „Fűszer-Manók” kertje nyerte el a Hildegard óvodából, II. helyezett a Kékcinke óvoda „Tök jó kert”-je lett, a III. helyezést pedig a Majoroki óvoda „Pöttöm Panna függőkertje” érte el. Gratulálunk minden kertépítő csapatnak az alkotásért, köszönjük munkájukat! Köszönjük a támogatásokat! Jövőre ismét szeretnénk megrendezni a versenyt.

1. helyezett - Hildegárd óvoda

2. helyezett - Kékcinke óvoda

3. helyezett - Majoroki óvoda - Pöttöm Panna függőkertje

Külön díj - Fekte István Általános Iskola - Mandala

Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód
Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.













