2014. Március 17. 11:48, hétfő | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Bécsbe akartak utazni - elfogták őket

A három afgán fiatalember okmányok nélkül, taxival próbált külföldre jutni. Hegyeshalomnál elfogták őket a rendőrök.

A rajkai határrendészek az osztrák rendőrökkel közös idegenrendészeti akció során 2014. március 16-án 10 óra 20 perckor igazoltatták az M1-es autópálya hegyeshalmi kilépőnél az Ausztriába tartó magyar rendszámú taxit. A gépkocsi három utasa személyazonosságát és jogszerű magyarországi tartózkodását igazolni nem tudta. A 16 -17 éves afgán állampolgárságú fiatalok úticélként az osztrák fővárost jelölték meg, a továbbutazáshoz szükséges érvényes úti okmányokkal azonban nem rendelkeztek. Az egyenruhások tiltott határátlépés szabálysértés kísérlete miatt az afgán fiatalokat előállították, majd a fóti gyermekotthonba vitték. Ügyükben a további eljárást a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal folytatja.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.

2024. Május 21. 10:00, kedd | Helyi

Éjfélkor jár le a határidő!

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet, de nem éri meg az utolsó percekre hagyni.

2024. Augusztus 07. 08:06, szerda | Sport

A Ferencváros kétgólos vereséget szenvedett Dániában

A Ferencváros 2-0-ra kikapott a dán Midtjylland vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, keddi mérkőzésén.