Városlista
2024. július 24, szerda - Kinga, Kincső

Hírek

2011. Április 21. 21:43, csütörtök | Helyi
Forrás: Nyugathír

Börtönbe is kerülhet a társát súlyosan bántalmazó mosonmagyaróvári diák?

Börtönbe is kerülhet a társát súlyosan bántalmazó mosonmagyaróvári diák?

Súlyos testi sértéssel gyanúsítja a Győr megyei rendőrség azt a diákot, aki az egyik társának betörte az orrát és kiverte a fogát a mosonmagyaróvári Hunyadi Mátyás Szakközépiskolában.

Mivel a megütött fiatal 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, a bűncselekményért a bíróság akár börtönbüntetést is kiszabhat a 16 éves gépésztanulóra. Amennyiben a kormány szeptemberben elfogadja az új közoktatási törvényt, és a tankötelezettséget 18-ról 16 évre csökkenti, a tettlegességig fajuló vita után a mosonmagyaróvárihoz hasonló korú diákot még könnyebben eltanácsolhatják majd az iskolából.

"Egyik szerint szét akarta szedni őket, másik szerint meg ők jöttek rá" - mesélte a diákok által elmondott verziókat a mosonmagyaróvári iskola igazgatója. A kilencedikes diák minden különösebb előzmény nélkül a szünetben, a folyosón bántalmazta végzős iskolatársát. Az ütés olyan szerencsétlenül érte a fiút, hogy komolyabb sérüléseket szenvedett.

Gede Zoltán igazgató, Hunyadi Mátyás Szakközépiskola, Mosonmagyaróvár:"Fegyelmi eljárást indítottunk, és annak lett az eredménye az, hogy aki a sérülést okozta, az a tanuló, azt áthelyezzük másik iskolába, de az áthelyezést felfüggesztettük."

"Sajnos minden iskolában előfordulnak hasonló esetek, nyilván nem biztos, hogy ilyen súlyos attrocitások" - így a mosonmagyaróvári rendőrkapitány.

A verekedőnél 2 évvel idősebb áldozat látleletet vetetett a sérüléseiről, majd feljelentést tett társa ellen a rendőrségen. Hogy milyen büntetés várhat rá, az több tényezőtől is függ.

Csokán Csaba városi rendőrkapitány, Mosonmagyaróvár:"Ez alapvetően több mindentől függ, nyilván az elkövető előéletétől, tevékeny megbánásától, sok minden mástól. Jelen pillanatban még az eljárás elején tartunk, de ezért akár több éves börtönbüntetés is kiszabható."

Az áthelyezésben a megyei iskolák is rendszerint együttműködnek.

Turbók Arnold Bertalan igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Intézet:"Nemcsak az egyik, hanem a másik iskolában is fordulnak elő problémák, ezért aztán az egyik helyről áthelyeznek egy problémás gyereket, a másik helyről átvesznek, mindig abban bízva, hogy egy környezetváltozás, egy új közösség, esetleg a gyereknek a jobb magatartását hozza elő."

Amennyiben a jövőben a közoktatási törvény változtat a tankötelezettségen, és azt a diákok esetében 18-ról 16 évre csökkenti, a mosonmagyaróvárihoz hasonló korú tanulót könnyebben eltanácsolhatják az iskolából.

Gede Zoltán igazgató, Hunyadi Mátyás Szakközépiskola, Mosonmagyaróvár:"Ne legyen cél az, hogy megszabadulni a tanulótól, ez a törvény nem azt fogja szolgálni, ez azt fogja szolgálni, hogyha valaki nem képes a figyelmeztetések ellenére változtatni, annak nincs helye az iskolában, az menjen el dolgozni."

Győr-Moson-Sopron megyei oktatási intézményben az elmúlt években nem fordult elő ilyen súlyos, tettlegességig fajuló esemény.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.

2024. Május 21. 10:00, kedd | Helyi

Éjfélkor jár le a határidő!

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet, de nem éri meg az utolsó percekre hagyni.

2024. Július 24. 08:13, szerda | Sport

Ötgólos győzelmet aratott a BL selejtezőben a Ferencváros

A Ferencváros kedden meggyőző sikerrel kezdte meg szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a második forduló első, hazai felvonásán 5-0-ra verte a walesi The New Saints csapatát.

2024. Július 24. 08:12, szerda | Belföld

Profession.hu: a magyar munkavállalók elsősorban a bér alapján választanak munkahelyet

A munkavállóknak globálisan állásuk hosszú távú biztonsága a legfontosabb szempont egy állás kiválasztásánál, Magyarországon viszont a bérezés áll az első helyen