Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2015. Július 11. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Ebola - További forrásokkal segíti Brüsszel az érintett országokat

Ebola - További forrásokkal segíti Brüsszel az érintett országokat

További 450 millió euró (kb. 140 milliárd forint) támogatásról döntött pénteken az Európai Bizottság azon afrikai országok számára, amelyeket a legsúlyosabban érint az ebolajárvány.

Sierra Leone 171,4 millió, Libéria 121 millió, Guinea pedig 148,9 millió euró uniós támogatást kaphat a talpra álláshoz. További nyolcmillió euróból az unió olyan projekteket fog finanszírozni, melyek mindhárom országot érintik.

Az unió célja a járvány utáni időszak finanszírozásának segítése. Egészségügyi, mezőgazdasági, infrastrukturális, oktatási, közlekedési, szennyvízkezelési projektek valósulhatnak majd meg uniós pénzekből, és az EU az érintett országok gazdasági stabilizációját is segíteni szeretné.

"A vészhelyzet mindaddig nem múlik el, míg az új esetek száma nulla nem lesz" - idézi a bizottság közleménye Hrisztosz Sztilianidiszt, a bizottság humanitárius válságkezelésért felelős tagját, aki az ebolajárvány elleni uniós intézkedéseket is koordinálja. A politikus hivatalosan az ENSZ által összehívott New York-i konferencián teszi majd meg hivatalosan a felajánlást az unió részéről. A ciprusi biztos tudatta azt is, hogy mivel Libériában továbbra is észlelnek új megbetegedéseket, továbbra is magas szintű készültségre van szükség.

A felajánlás révén az uniós intézmények hozzájárulása az ebolajárvány elleni fellépéshez és a kialakult helyzet kezeléséhez 869 millió euróra (mintegy 271 milliárd forint) emelkedik.

Neven Mimica nemzetközi fejlesztésért felelős uniós biztos emlékeztetett, hogy a járvány nem csak egészségügyi katasztrófa, de súlyos károkat okozott a gazdaságban, az oktatásban és a kereskedelem területén is, ezért is kell ezeknek az országoknak ilyen szerteágazó területeken segítséget nyújtani.

Címkék: ebola, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.